خدمات پس از فروش امیر تجارت خرم

شرکت امیر تجارت خرم به منظور ایجاد اطمینان برای مشتریان محترم از خدمات گارانتی و کسب رضایت آنان، متعهد است تا افراد را نسبت به حقوق خود در استفاده از گارانتی تلفن همراه آگاهی بخشد. از این رو شرکت امیر تجارت خرم که جز محدود شرکت­ هایی که در این مسیر گام برداشته است، شرایط و مزایای گارانتی خود را به عنوان حقوق قانونی مشتریان عزیز منتشر نماید

شرایط و قوانین گارانتی

۱-مشتریان شرکت امیر تجارت خرم برای رفع خرابی‌ها، خسارات و مشکلاتی که مشمول موارد ۱۸ ماهه‌ ی گارانتی باشد هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

۲- ارسال و دریافت کالا برای مشتریانی که در شهر آنها نمایندگی شرکت امیر تجارت خرم وجود ندارد رایگان است. لطفا برای مشاهده موارد خارج از گارانتی، که تحت پوشش بیمه ایران هستند کلیک نمایید.

۳-در صورت درخواست مشتری شرکت امیر تجارت خرم یک دستگاه گوشی به ‌صورت امانی در اختیار وی قرار می‌دهد.

‌۴- کلیه‌ی خدماتی که در شعب شرکت امیر تجارت خرم ارائه می‌شوند، از جمله قطعات تعویض شده تا ۶ ماه دارای ضمانت هستند.

۵- در تمامی شعبه‌های مجموعه، پس از دریافت کالا، رسید پذیرش به مشتریان ارائه می‌شود.

۶- با درخواست مشتری، شرکت امیر تجارت خرم فاکتوری با ذکر شرح کارهای انجام شده بر روی دستگاه ارائه می نماید.

۷- ‌‌چنانچه مدل خاصی از کالاهای تحت گارانتی شرکت امیر تجارت خرم از سوی شرکت سازنده فراخوان جمع‌آوری یا تعمیر شود، شرکت طی اطلاعیه‌ای در سایت‌ها و روزنامه‌های کثیرالانتشار، مراتب فرآیند فراخوان را اعلام می نماید.

۸- اگر حین تعمیرات به دستگاه خسارتی وارد گردد، جبران آسیب وارده به عهده‌ی شرکت امیر تجارت خرم می‌باشد.

۹- در صورت شناسایی ایراد عملکردی کالا در مدت ۷ روز تقویمی از تاریخ فاکتور معتبر به شرط فعال سازی طی ۳ روز اول خرید، کالای آکبند تقدیم خواهد شد. انجام این کار نیازمند تحویل اصل کالا، جعبه و کلیه ملحقات است.

۱۰- از روز هشتم بعد از تاریخ فاکتور معتبر تا پایان زمان گارانتی، کالا تعمیر و بدون هیچ هزینه ای تحویل داده خواهد شد

۱۱- پس از 10 روز کاری، به ازای هر روز تاخیر که از جانب شرکت باشد، یک روز به مدت گارانتی اضافه خواهد شد.

۱۲- در هر یک از موارد زیر کالا با کالای سالم مشابه* و با پرداخت/دریافت اختلاف قیمت تعویض می شود:

  • در صورت درخواست مشتری و موجود بودن کالای مشابه.
  • تعمیر نشدن طی ۳ روز کاری از زمان پذیرش.
  • در صورت بروز ایراد یکسان پس از دو بار تعمیر، طی ۳ ماه از تاریخ مراجعه اول.

در صورت موجود نبودن کالای مشابه، قیمت روز کالا پس از کسر استهلاک به مشتری پرداخت خواهد شد. تعویض و یا پرداخت وجه شامل ملحقات نمی شود.

*منظور از کالای مشابه، کالایی با حداکثر اختلاف قیمت ۲۰٪ نسبت به قیمت کالای مشتری است.

۱۳- گارانتی فقط شامل سخت افزار، باتری غیرقابل تعویض توسط مصرف کننده و سیستم عامل بوده و رفع اشکال ایرادات نرم افزاری از جمله صدمات ناشی از ویروس مشمول هزینه می شوند.

۱۴- جهت کنترل کامل شرایط گارانتی و رفع اشکالات، نیاز قطعی به باز شدن کالا وجود دارد و پس از تعمیر کالا با همان شرایط اولیه (مانند میزان مقاومت در برابر آب) تحویل خواهد شد.

۱۵- چنانچه پس از بررسی فنی، مورد خارج از گارانتی مشاهده شود، مراتب سریعا با ذکر علت و هزینه تعمیر به اطلاع مشتری رسانده خواهد شد.

۱۶- شرکت امیر تجارت خرم خود را متعهد به حفاظت فیزیکی از کالا و عدم دسترسی به اطلاعات شخصی مشتریان می داند. با توجه به احتمال از بین رفتن اطلاعات، قبل از تحویل کالا به مرکز خدمات و یا حین تعمیر، شرکت امیر تجارت خرم هیچگونه مسئولیتی در قبال از بین رفتن و یا بازیابی اطلاعات شخصی ندارد. لذا اکیدا توصیه می شود قبل از تحویل کالا از اطلاعات شخصی مانند اکانت سامسونگ، گوگل، Apple ID، فهرست مخاطبین، رسانه های اجتماعی و نظایر آن بک آپ گرفته و کالای خود را به صورتFactory Reset و بدون رمز و اکانت به مرکز خدمات تحویل نمایید. توجه شما را به این نکته جلب می‌نماییم که شکستن قفل  FRP(مانند اکانت سامسونگ، گوگل، Apple ID و نظایر آن) خارج از گارانتی و شامل هزینه است.

۱۷- ضربه یا فشار منجر به انحنای کالا، دستکاری اجزای داخلی، نفوذ مایعات، صدمات ناشی از جا زدن کارت حافظه، سیم کارت و سوکت شارژ و یا روت (Root) موجب ابطال گارانتی می‌شود.

۱۸- شارژر و کابل آن، هندزفری و سایر ملحقات و کالاهای فاقد شماره سریال مشمول گارانتی نیستند.

نکته مهم : هر گونه خمیدگی، ایراد ظاهری و آسیب فیزیکی شامل خدمات گارانتی نمی‌شود، خریدار موظف است که در هنگام خرید از سلامت ظاهری دستگاه مطمئن شود، تحویل کالا از فروشنده به معنای دریافت آن به شکل کاملا سالم می‌باشد و پس از آن مسئولیت هر گونه ایراد ظاهری و آسیب فیزیکی بر عهده خریدار است.

موارد خارج از گارانتی

  • شرکت امیر تجارت خرم تا ۵ سال پس از تاریخ فروش، پشتیبان و پاسخ‌گوی تامین قطعات برای مشتریان است.
  • خدمات فنی و قطعات تعویض شده به مدت ۶ ماه ضمانت می‌شوند.
  • در صورت درخواست مشتری و یا برآورد هزینه تعمیر بیش از ۵۰۰ هزار تومان، هزینه حدودی تعمیر به مشتریان اعلام شده و تائیدیه اخذ خواهد شد.
  • اگر در حین تعمیر دستگاه عیب جدیدی مشاهده شود، مراتب حداکثر طی ۲۴ ساعت به مشتری اعلام و شرایط جدید درخواستی وی اعمال می‌شود.
  • جبران آسیب احتمالی وارده به کالا بر عهده‌ی شرکت امیر تجارت خرم است.
  • برای انجام امور خارج از گارانتی فاکتور ارائه می‌شود.